9700703

Glukozamin

Liria e lëvizjes

60 kapsula

2.459 L

Porosit

ikone gluten gmo halal 1

Pse duhet të përdorim suplemente ushqimore shtesë?

Liria e lëvizjes

Glukozamina është lloj i amino sheqernave e cila ka rol të rëndësishëm në krijimin dhe riparimin e kërceve. Gjendet në strukturat e kërcijve të nyjeve dhe është shumë i rëndësishëm për trupin tonë. Glukozamina sintetizohet në mënyrë natyrale në organizëm, por me kalimin e viteve ai funksion fi llon e bie. Marrja e glukozaminës rekomandohet për sportistët dhe personat në moshë të madhe. Absorbimi i glukozaminës është i lartë për shkak të molekulës së veçantë e cila mund të depërtojë direkt në kërce.

Përparësitë e glukozaminës

  • Vesh nyjet dhe absorbon lëngjet duke parandaluar dhimbjen në kocka, muskuj e nyje.
  • Përdoret si suplement ushqimor kundër dhimbjes në nyje dhe kocka, dhe ndikon si anti infl amator
  • Ruan shëndetin e nyjeve dhe zvogëlon ngërçin
  • Ndihmon në shërimin e kockave dhe indeve pas lëndimeve ose frakturave

Kombinim i përsosur

Glukozamina Nutriplus përmban gjithashtu kondroitin sulfat, MSM dhe kolagjen i Tip II.

Dozat e rekomanduara ditore nuk duhet të tejkalohen. Kujdes të veçantë këshillohet gjatë përdorimit, ushqyerjes me gji dhe pacientëve që marrin ilaçe.

Doza e rekomanduar është të merrni 1 kapsulë 3 herë në ditë me ushqimin si suplement shtesë. Përdoreni sipas këshillës së mjekut. I pershtatshem per persona mbi 18 vjeç. Nuk rekomandohet të merret më gjatë se 3 muaj rresht.
FARMASI 2021 - tė gjitha tė drejtat tė rezervuara
DESIGNER