9700775

Vaji i kuminit të zi

Kumini i zi i gjithanshëm

30 kapsula

1.399 L

Porosit

ikone gluten gmo halal 1

Pse duhet të përdorim suplemente ushqimore shtesë?

Kumini i zi i gjithanshëm

Historia e përdorimit të vajit të kuminit të zi/ fara e zezë, daton që nga koha e faraonëve, por kërkimet shkencore fi lluan vetëm 40 vite më parë. Që atëherë është zbuluar që kumini i zi ka një efekt të dobishëm për sëmundjet e rënda si skleroza e shumfi shtë, artriti reumatologjik dhe psoriaza, asma, alergjia, lodhja kronike, diabeti, presioni i lartë i gjakut, puçrrat, bronkiti, kolla, pneumonia dhe sinusët, kanceri dhe shumë sëmundje të tjera.

Përbërje ideale kimike

Farat e kuminit të zi përmbajnë proteina, karbohidrate, acide yndyrore të ngopura dhe të pangopura, thiamine, niacin, acid folik, kalcium, hekur, beta karroten dhe shumë përbërës të tjerë të vlefshëm. Farat e kuminit të zi përmbajnë komponime të ndryshme kimike, por kinoni konsiderohet të jetë përgjegjës për shumicën e efekteve biologjike ndër të cilat më të zakonshmet janë timokinonet.

Përparësitë e kuminit të zi / fara e zezë

  • Me aromën e tij specifi ke dhe shijen e mprehtë pikante është përdorur për qëllime të ndryshme gjatë shekujve në Lindjen e Mesme, Azi, Afrikë dhe sot edhe në Europë e Amerikë.
  • Fara e zezë njihet gjithashtu si “fara e bekuar” që historikisht është përdorur si ilaç natyral
  • Përmban përqindje të lartë të vajit esencial
  • Ka efekt të shkëlqyeshëm në lëkurë dhe fl okë

Dozat e rekomanduara ditore nuk duhet të tejkalohen. Kujdes të veçantë këshillohet gjatë përdorimit, ushqyerjes me gji dhe pacientëve që marrin ilaçe.

Doza e rekomanduar është të merrni 1 kapsulë në ditë si suplement shtesë. Përdoreni sipas këshillës së mjekut. I pershtatshem per persona mbi 11 vjeç.
FARMASI 2021 - tė gjitha tė drejtat tė rezervuara
DESIGNER